MCE – moje centrum edukacji

Edukacja na wysokim poziomie.

Tanie noclegi nad morzem

Tanie noclegi nad morzem

Tanie noclegi nad morzem i wymarzone wakacje nad polskim morzem to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą odetchnąć w objęciach natury, odetchnąć natlenionym morskim powietrzem i spędzić czas wśród niezapomnianych widoków. Jednak takie wyjazdy, zwłaszcza na rodzinne wakacje, potrafią być bardzo kosztowne. Kurorty nadmorskie nie są miejscami, w których ceny są umiarkowane.

Zwykle mamy do czynienia z miejscami o dość wysokich cenach, niestety kilka dni nad polskim morzem nie bez powodu porównuje się do wakacji zagranicznych. Nie oznacza to jednak, że nie można znaleźć czegoś odpowiedniego dla każdego portfela. Dla poszukiwacza nie ma trudności!

Gdzie pojechać na wymarzone wakacje nad morzem?

Jeśli zależy nam na relatywnie tanich wakacjach, to zdecydowanie powinniśmy unikać popularnych kurortów, takich jak Łeba, Kołobrzeg, Świnoujście czy Krynica Morska. Te miejsca są dla ludzi, którzy są gotowi iść na plażę dla zabawy, a pieniądze są dla nich drugorzędne. Wygórowane ceny w restauracjach czy klubach nocnych nie mają dla nich znaczenia. Cena noclegu w tych miastach to również wydatek, który może być skuteczną przeszkodą dla tych, którzy chcą po prostu wygodnego noclegu na spokojny wypoczynek. Zdając sobie sprawę, że zależy nam na wakacjach i wypoczynku, a nie ciągłych imprezach i prestiżowych hotelach, warto sprawdzić okoliczne miejscowości, które mają szansę lepiej sprostać naszym oczekiwaniom. Poza tym w takich miejscach oczywiście docenimy prawie bezludne plaże, które są dokładnym przeciwieństwem tych w dużych miastach, pełnych ludzi.

Kierunek Bobolin!

Boblin to jedno z tych mniej popularnych nadmorskich miasteczek, co w niektórych kręgach uważane jest za największy plus. Ponieważ nie jest to duże miasto pełne atrakcji, jest też relatywnie tanie. Warto podkreślić, że znajduje się w północno-zachodniej Polsce i jest fascynującym miejscem z dostępem do morza. Plażę w Boblinie śmiało można zaliczyć do najpiękniejszych plaż polskiego wybrzeża.

To przede wszystkim miejsce, gdzie nie spotykamy tłumów, więc poziom zaśmiecenia jest właściwie znikomy. Plaża jest bardzo czysta i wystarczająco szeroka. W Boblinie znajdziesz świetne hostele i możesz wynająć pokoje jednoosobowe. Istnieją również domki do 6 osób, które są również atrakcyjne ekonomicznie. Cena za pokój dla 6 osób za dobę to około 250 zł.

Białogóra dla miłośników morza i ścieżek rowerowych

To kolejna nadmorska miejscowość, zaledwie kilometr od morza. To więcej niż wystarczająca prywatność i możliwość swobodnego poruszania się po plaży podczas wakacji. Miłośnicy dużych kurortów wolą nie odwiedzać tych miejsc, ponieważ miasto jest stosunkowo spokojne i nie leży bezpośrednio nad Bałtykiem. To idealne niedrogie miejsce na wypoczynek dla każdego, kto chce wylegiwać się na słońcu przez cały dzień lub dla kogoś, kto potrzebuje aktywnego wypoczynku. Miasto Białogóra posiada wiele atrakcyjnych tras rowerowych oraz ciekawych szlaków turystycznych. Jest to zdecydowanie miejsce, które nie zrujnuje nam budżetu, niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na nocleg w hotelu, czy pensjonacie. Ceny noclegów są umiarkowane, w niektórych przypadkach znacznie niższe niż w znanych kurortach.

Rozwiązanie dla wybrednych

Tanie noclegi nad morzem
Tanie noclegi nad morzem

Mielenko to miasto, które dla niektórych może okazać się środkiem drogi. Jest to głównie dla osób, które chcą tanich noclegów, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z zalet większego ośrodka, zwłaszcza w czasie imprez. Ta maleńka wioska w północno-zachodniej Polsce znajduje się obok potężnego kurortu Mielno. Różnica polega na tym, że w Mielnie za nocleg zapłacimy więcej, natomiast w Mielnie mamy możliwość sporo zaoszczędzić. Wieś liczy niespełna czterysta osób, jest więc idealnym miejscem na regenerację sił po udanej imprezie w Mielnie.

Warto zaznaczyć, że ceny i noclegi w Mielenku zaczynają się już od 40 zł za dobę. Równie atrakcyjna oferta czeka na tych, którzy chcą znaleźć się w Kołobrzegu, choć niekoniecznie chcą uciec od ogromnych rachunków za noclegi w tym drogim mieście. Niecałe trzy kilometry od Kołobrzegu leży malownicze miasteczko Grzybowo. To wyjątkowe miejsce na mapie polskiego wybrzeża, które pomimo atrakcyjnych cen i walorów krajobrazowych latem pozostaje niezatłoczone. Mimo to jest to ulubione miejsce miłośników sportów wodnych i miłośników przyrody. Noclegi w Grzybowie nie należą do najdroższych. Biorąc pod uwagę położenie i piękne widoki, można nawet powiedzieć, że są dość niskie.