MCE – moje centrum edukacji

Edukacja na wysokim poziomie.

Ile kosztują implanty zębowe?

Ile kosztują implanty zębowe?

Ile kosztują implanty zębowe? Implanty zębowe wzbudzają całkiem sporo kontrowersji. Posiadają zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Nie ulega wątpliwości, że wykonanie implantów nie jest jakimś szczególnie przyjemnym zabiegiem. Na szczęście, niedogodności po zabiegu dość szybko odchodzą w niepamięć. Zanim jednak zdecydujemy się na implant bądź implanty zębowe, warto dowiedzieć się, jakie są wskazania i przeciwwskazania do leczenia implantologicznego. Okazuje się bowiem, że jest ich trochę i nie wszystkie mają charakter przemijający. Należy również poznać cenę leczenia implantologicznego. Niestety, nie jest ona niska.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do leczenia implantologicznego?

Ile kosztują implanty zębowe?Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie są wskazania i przeciwwskazania do leczenia implantologicznego. Najczęstszym i najpowszechniejszym wskazaniem jest brak zęba stałego. Jeżeli nie mamy zęba, nie pozostaje nam nic innego jak właśnie implant. W przeciwnym bowiem razie, nie będziemy mogli cieszyć się pięknym uśmiechem. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że implanty są nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym, ale i funkcjonalne. Nie sposób nie zauważyć, że na uwadze trzeba mieć także przeciwwskazania. Przeciwwskazaniem jest rzecz jasna ciąża oraz okres karmienia piersią, czyli innymi słowy laktacja. Niestety, zabiegowi implantacji nie wolno poddać się także wtedy, gdy pacjent jest zbyt młody. Jeżeli nasz organizm znajduje się w fazie wzrostu, leczenie implantologiczne nie będzie niestety możliwy. Nie sposób nie zauważyć, że leczenia nie wolno wykonać także w przypadku niektórych zaburzeń krzepliwości krwi. Nowotwory, AIDS, padaczka i nieunormowana cukrzyca także stanowią przeciwwskazanie. Zaawansowana osteoporoza również stanowi poważne przeciwwskazanie do terapii implantologicznej. Nie należy zapominać o tym, iż niektóre z tych przeciwwskazań mają charakter przemijający. Po ich ustąpieniu możliwe będzie więc wykonanie implantu. Nie należy więc zatajać żadnych informacji podczas wywiadu stomatologicznego.

Jakie korony umieszcza się na implancie?

Na implantach umieszczane są korony i co do zasady, pacjent ma możliwość swobodnego ich wyboru. Zdecydowana większość pacjentów decyduje się jednak zdać na lekarza w kwestii doboru koron. Kiedyś bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się korony ze złota. Niestety, trzeba zaznaczyć, że współcześnie złote korony tak dużym zainteresowaniem się już nie cieszą. Ciężko jednak stwierdzić, czy to dobrze, czy źle. Popularne są obecnie korony porcelanowe, które charakteryzują się dużą funkcjonalnością połączoną z niezwykle atrakcyjnym wyglądem. Korony akrylowe, których barwa zbliżona jest do naturalnego odcienia zęba także cieszy się dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo zdecydowanej większości pacjentów zależy na tym, aby implant prezentował się w naturalny sposób. Korony metalowe licowane akrylem bądź porcelaną to kolejne z częstych wyborów. Jeżeli nie wiemy, które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze, zastanówmy się nad tym na kilkanaście dni przed zabiegiem. Warto także porozmawiać ze swoim dentysta, który będzie wykonywał zabieg.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Ile kosztują implanty zębowe?
Ile kosztują implanty zębowe?

Zanim udamy się na leczenie implantologiczne, poznajmy jego cenę. Niestety, okazuje się, że cena leczenia implantologicznego jest dość wysoka. Na szczęście, można znaleźć atrakcyjne cenowo i jakościowo oferty. Nie należy się jednak łudzić, że uda nam się znaleźć bardzo tanią ofertę. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie przejrzenie cenników różnych specjalistów. Wówczas zyskamy możliwość ich porównania. Nie należy zapominać o tym, iż leczenie implantologiczne każdorazowo powinno odbywać się pod okiem fachowca. Dobrze byłoby więc udać się do doświadczonego i należycie wykwalifikowanego stomatologa.

Najlepiej, aby był on jednocześnie chirurgiem szczękowym. Wówczas w kompleksowy sposób podejdzie on do problemu, z którym walczymy. Nie sposób nie zauważyć, że cena za implant zęba może sięgać nawet czterech tysięcy złotych. Warto więc upewnić się, czy możemy sobie na implant w danej sytuacji życiowej pozwolić. Oczywiście, jeśli sytuacja jest pilna i tego wymaga, warto rozważyć nawet pożyczkę. Możemy więc popytać wśród rodziny i znajomych. Być może ktoś zdecyduje się udzielić nam pożyczki. Można również zdecydować się na pożyczkę bankową. Kredyt będzie bardzo dobrym wyjściem z sytuacji, ale trzeba pamiętać, że nie zawsze uda nam się go uzyskać. Trzeba mieć zbudowaną pozytywną relację z bankiem. Jeżeli posiadamy pozytywną historię kredytową, szanse na uzyskanie kredytu istnieją. Nie należy zapominać o tym, że najkosztowniejsze jest wykonanie kilku implantów. Wówczas koszty mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Niestety, zabieg taki wiąże się również z dość długim procesem gojenia się. Nie każdy będzie więc zadowolony z leczenia implantologicznego. Wielu pacjentów boi się zabiegu, a przede wszystkim bólu. Na szczęście, dzięki nowoczesnym metodom stomatologicznym i chirurgicznym, zabieg jest do zniesienia. Pacjent znajduje się pod wpływem znieczulenia miejscowego bądź ogólnego.