MCE – moje centrum edukacji

Edukacja na wysokim poziomie.

Bramy garażowe

Bramy do garażu – jak wybrać najlepszą?

W dzisiejszych czasach praktycznie w każdej rodzinie, jest co najmniej jedno auto. Samochód, by zachować jego dobry stan, powinien być chroniony przed warunkami zewnętrznymi. Można to robić, chowając go w garażu, garaż jednak to nie tylko same ściany, lecz także odpowiednie bramy garażowe.

Dlaczego warto korzystać z garażu?

Posiadanie własnego garażu ma wiele różnych zalet. Dla niektórych może to być inwestycja niewarta pieniędzy, ale jeśli już ktoś ma garaż i pozna jego zalety, to zapewne nie będzie chciał z niego zrezygnować. Należy jednak zadbać, by każdy element tego miejsca był dobrze zrobiony, w tym bramy garażowe, które odpowiadają za bezpieczeństwo, czy też utrzymywanie temperatury i szczelność. Jedną z pierwszych zalet, jakie dają garaże i bramy garażowe, jest bezpieczeństwo dla samochodu. Odpowiednio skonstruowane bramy garażowe jest bardzo ciężko otworzyć, bez klucza, dlatego też zarówno auto, jak i inne rzeczy, które będą w tym garażu, są chronione przed kradzieżą. Nawet jeśli w garażu nie stoi najlepsze i najnowsze auto, to mimo wszystko, nadal jest to co najmniej kilka tysięcy, które szkoda byłoby stracić, dlatego bardzo należy uważać, aby nie kusić losu. Bramy garażowe posiadają różne stopnie bezpieczeństwa i warto zainwestować w jak najlepszą bramę, aby mieć pewność, że nawet jeśli ktoś będzie próbował się przez nią przedostać, to sprawi mu to ogromną trudność.

Garaż a bezpieczeństwo

Garaż to także dobre zabezpieczenie lakiernicze i blacharskie dla samochodu. Tutaj już za wiele bramy garażowe nie wpłyną, więc liczy się przede wszystkim to, by samochód był schowany w cieniu i w suchym miejscu. Gdy samochód jest na zewnątrz, to od razu narażony jest na różne warunki pogodowe, takie jak ostre słońce, deszcz, śnieg, duże różnice temperatur, grad, wiatr, i tak dalej. Wszystkie te sytuacje, na które narażone jest auto stojące na zewnątrz, powodują ślady na samochodzie. Od słońca lakier może stawać się coraz bladszy, od wiatru mogą powstać rysy, spowodowane, przez latający pył i kurz, a także kamienie, jeśli chodzi o deszcz, to może być on powodem rdzy. Dobry garaż jednak oznacza, że samochód jest schowany i chroniony, a więc nic mu nie będzie grozić i oczywiście, również w końcu może być w coraz gorszym stanie lakierniczym i blacharskim, ale stanie się to o wiele później.

Zobacz koniecznie:

W garażu odpalisz bez względu na temperaturę

Jeśli bramy garażowe, które wybierasz do swojego garażu, dobrze izolują pomieszczenie, to możesz być pewien, że w garażu temperatura będzie o kilka, jak nie kilkanaście stopni wyższa, niż na zewnątrz. Szczególnie przyda się to zimą, gdy temperatury spadają poniżej zera i niektóre samochody mogą mieć problemy z zapaleniem. Zimą raczej nie będzie takiego problemu, ponieważ po prostu wejdziesz do garażu, gdzie auto miało dobre warunki i je odpalisz. Jedyne, czym będziesz musiał się martwić, to odśnieżenie drogi spod garażu, która może być nieco zasypana.

Jednak garaż to także ochrona przed śniegiem i dzięki temu, nie tylko nie będziesz mieć problemów z odpaleniem samochodu, ale również nie będziesz musiał go odśnieżać. Jest to bardzo nieprzyjemne, a poza tym, możesz w ten sposób łatwo porysować sobie szyby w samochodzie, a tego chyba by nikt nie chciał, ponieważ szyba staje się słabsza, a poza tym każdą taką rysę bardzo mocno może być widać.

Postaw na dobre bramy garażowe

Wybierając bramy garażowe do swojego garażu, pamiętaj o tym, by dobrze wybierać. Powinieneś zwracać uwagę na kilka kluczowych czynników, a mianowicie na bezpieczeństwo, izolację, ochronę przed warunkami atmosferycznymi, lecz także estetykę i wygodę. Bramy garażowe powinny ci dobrze służyć przez długi czas. Bardzo popularne są teraz garaże, które zlokalizowane są w bryle domu, a więc zdecyduj się na takie bramy garażowe, które będą pasować stylistycznie do domu. Nie musi to być konkretnie brama pod kolor, ponieważ może się ona nieco wyróżniać. Jednak niech to będzie brama, która będzie idealnie wpasować się w styl domu, w jego kolory i bryłę.

Wybór jest spory

Jeśli chodzi o ochronę, to możesz postawić przede wszystkim na mocne bramy garażowe, z twardych materiałów. Prócz tego, wybierz wzmacniany zamek, z automatycznym systemem blokowania. Elektroniczne systemy ochrony, które również możliwe są do zastosowania, są w dzisiejszych czasach bardzo dobrym wyborem, ponieważ będą, chociażby sygnałem, że działo się coś złego. Warunek, jakim jest wygoda, zależy od preferencji indywidualnych. Znaczenie ma tutaj to, jak dużo miejsca posiada się w garażu, a także jakie rozwiązanie otwierania drzwi wydaje się najprzyjemniejsze. Mogą to być różne rodzaje bram garażowych, które między innymi można otwierać, wsuwając bramę pod sufit, przesuwając do ściany, czy też otwierając jak tradycyjne drzwi. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, jednak decyzja jest indywidualna. Dobre bramy garażowe, to bardzo dobry wybór. Nie jest to wcale wielki koszt, a dają naprawdę dużo zalet. Potęgują zalety samych garaży i poprawiają to, czego sam garaż nie zapewni.