MCE – moje centrum edukacji

Edukacja na wysokim poziomie.

Jak zrobić cosplay Deadpool?

Jak zrobić cosplay Deadpool?

Po tym gdy Deadpool okazał się kinowym hitem, wielu z nas zapragnęło wcielić się w postać tego kultowego antybohatera. Jak zrobić cosplay Deadpoola przy pomocy pianki eva?

Kim jest Deadpool?

Deadpool jest jedną z postaci z uniwersum Marvela. Powstał w 1991 roku i pierwotnie występował przede wszystkim w komiksach. Jego prawdziwe imię Wade Winston Wilson, a znany jest także pod różnymi pseudonimami: Merc with a Mouth, Regenerating Degenerate czy też Weapon XI. Ostatni z nich nawiązuje do historii postaci. Choć w zależności od wersji geneza postaci różni się szczegółami, to zgodna jest co do tego, że chory na raka Wade został oszukany i zamiast wziąć udział w nowatorskiej terapii mającej przywrócić go do zdrowia, poddany został nielegalnym eksperymentom, które skutkują szeregiem mutacji. Przede wszystkim zmieniono jego genom, dodając do niego uzyskany od Wolverina czynnik regeneracji, skutkujący tym, że Deadpool po odniesieniu jakichkolwiek obrażeń błyskawicznie wraca do zdrowia, a jeśli pozbawiony zostanie fragmentu ciała – ten z czasem odrasta. Z tego względu Deadpool stał się postacią bardzo lubianą przez osoby z niepełnosprawnościami. Materiały do cosplay umożliwiają stworzenie adaptacji Deadpoola wielu właśnie takim osobom.

Jak zrobić cosplay Deadpool?Gdzie można znaleźć postać o imieniu Deadpool?

Pierwotnie Deadpool pojawiał się przede wszystkim w komiksach. Od 1991, kiedy pojawił się na kartach komiksów po raz pierwszy. Marvel wydał setki zeszytów z tą lubianą na całym świecie postacią. Z czasem Deadpool zaczął gościć na ekranach. Pierwszy raz pojawił się w filmie z 2009 o nazwie X-Men Geneza: Wolverine. Tamtejsza adaptacja postaci jednak nie przypadła fanom do gustu, do czego nawiązują zresztą żarty z kolejnych filmów. Powstałe w 2016 i 2018 roku filmy Deadpool oraz Deadpool 2 przedstawiają już postać Deadpoola jaką fani znają z komiksów – znaną i aprobowaną.

Jakie są warianty postaci Deadpool?

Zarówno w komiksach, jak i filmach, spotkać możemy kilka wersji Deadpoola. Jeśli chodzi o filmy, to możemy zdecydować się na stworzenie wersji z 2009 roku, lub tej która pojawiała sie na ekranach w latach 2016 i 2018.

Jak zrobić cosplay Deadpool?

Wiele zależy oczywiście od tego, na którą wersję Deadpoola się zdecydujemy. Jeśli zechcemy przebrać się za Deadpoola z filmu z Wolverinem z 2009 roku, sprawa będzie niezwykle prosta. Artykuły kreatywne dla dorosłych umożliwią nam szybką przemianę w tę postać. Grający postać Ryan Reynolds ubrany był po prostu w ciemne, bordowe spodnie, luźno zwisające na biodrach. Nieco więcej pracy będzie przy charakteryzacji. Ciało tej wersji Deadpoola pokrywają grafiki stanowiące prawdopodobnie zaznaczone miejsca cięć, za pomocą których przeprowadzono na antybohaterze eksperymenty i operacje. Ich wzór można znaleźć przy pomocy wyszukiwarki Google Image, a następnie nanieść na ciało za pomocą przeznaczonych do tego materiałów do cosplay, takich jak pisaki lub farby. Większej charakteryzacji będzie wymagała twarz, która w tej wersji nosi obszerne oparzenia, a usta Wade’a zostały zaszyte i zasklepione. Ostatnim elementem tej postaci są długie pazury z adamantium, fikcyjnego, niemal niezniszczalnego metalu. Dużym ułatwieniem jest to, że wyłaniają się one z rąk owiniętych w bandaże. W rzeczywistości łatwo można wykonać je za pomocą pianki evaNieco trudniejsze będzie odtworzenie postaci Deadpoola z późniejszych filmów. Nosi on kostium pokrywający całe ciało, łącznie z głową, a do tego broń palną oraz jedną lub dwie katany. Pierwszym i najtrudniejszym etapem będzie więc wykonanie kombinezonu. Najczęściej używane są do tego materiały do cosplay z rodziny spandexu, czyli syntetycznego materiału zwanego również pod nazwami lycra i elastan. Jego zaletami jest to, że to materiał lekki i odporny na zabrudzenia. Wadą – że jest to materiał sztuczny, w którym prawd podobnie szybko będziemy się pocić. Jeśli to nas nie zraża, pozostaje tylko zamówić materiał w odpowiedniej ilości i kolorach w sklepie z artykułami kreatywnymi dla dorosłych i zabrać się do szycia. Przydatna będzie maszyna do szycia i podstawowe umiejętności jej obsługi. Pamiętajmy, że kostium musi być dopasowany. Nie każdy jednak lubi spandex. Jakie są alternatywy? Możemy pokusić się o zastąpienie go skórą. Wówczas osoby decydujące się na taki cosplay najczęściej dzielą kostium na kurtkę i spodnie. Można kupić je we właściwych lub zbliżonych kolorach, lub po prostu kupić ubrania z jasnej skóry, które następnie odpowiednio zafarbujemy. W takim wypadku wciąż jednak pozostaje maska – chyba że wolimy wersję Deadpoola bez maski, wówczas czeka nas charakteryzacja podobna do tej z 2009 roku, z tym, że późniejszy Deadpool na szczęście ma sprawne, niezasklepione usta. Pozostaje jeszcze wykonanie pasów na broń, oraz samej broni. Materiały do cosplay dostępne w sklepach umożliwiają bardzo łatwe wykonanie tych elementów. Bez problemu znajdziemy taśmy, które umożliwią nam wykonanie pasów. Za pomocą pianki eva i dostępnych w Internecie wzorów bez większego trudu sporządzimy zaś broń – zarówno pistolety, jak i katany.