MCE – moje centrum edukacji

Edukacja na wysokim poziomie.

Bielizna sklep

Wypełnij szafę komfortową bielizną

By czuć się komfortowo oraz dobrze ważne jest, aby rozmiar naszej bielizny był odpowiednio dobrany. Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że kupuje zły rozmiar bielizny, a w rezultacie możemy nabawić się wielu nieprzyjemności, a jednym z nich jest złe samopoczucie. Bielizna damska to temat rzeka. Ten element garderoby, choć nie widoczny pod ubraniami, sprawia kobietom największy problem, czy dylemat. Dowiedz się, co koniecznie musisz wiedzieć, by mieć pewność, że odpowiednio dobierasz bieliznę do swojej figury. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze elementy, na które należy zwrócić uwagę wybierając bieliznę damską. Zapoznaj się z nim, by nie mieć już tym problemu.

Dobrze dobrana bielizna oznacza lepsze samopoczucie. Jak ją wybierać?Bielizna damska a cechy osobowości

Często można się spotkać ze stwierdzeniem, że bielizna damska powinna odzwierciedlać osobowość kobiety. Poniekąd to prawda, ponieważ każda z kobiet, dokonując wyboru bielizny, zwraca uwagę na to, by była ona dla niej jak najbardziej odpowiednia, również pod względem charakteru. Kobiety, które są nieśmiałe, raczej pokuszą się o bielizna damska do sypialni, która jest skromna, klasyczna i niewyzywająca. Natomiast kobiety, które są bardziej odważne, często decydują się na bardziej romantyczne i odważniejsze modele bielizny. Bez względu na cechy charakteru, które reprezentujesz – wybór odpowiedniej bielizny ma znaczenie. Prawidłowo dobrana i dopasowana, nie tylko do sylwetki, ale również osobowości dodaje dużo pewności siebie.

Rodzaje biustonoszy – czyli ich zalety i wady

Każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę, że istnieje kilka modeli biustonoszy. Każdy z tych rodzajów podkreśla pewne zalety (lub wady), dlatego tak ważny jest ich odpowiedni dobór. Przybliżmy sobie kilka z nich:

  • push-up – ten model biustonosza jest najczęściej wybierany przez kobiety o mniejszych rozmiarach biustu. Dzięki wszytym wewnątrz poduszeczką sprawia wrażenie pełniejszego biustu,
  • bardotka – jego charakterystyczną cechą jest górna ścięta część miseczki. Doskonale unosi i delikatnie powiększa biust, dlatego idealnie się sprawdzi u kobiet z mniejszym rozmiarem biustu,
  • biustonosz pół usztywniany lub usztywniany – ten model biustonosza jest zalecany dla kobiet, które mogą się pochwalić obfitym biustem. Dzięki swojemu usztywnieniu jest bardzo zdrowy dla biustu,
  • biustonosz miękki – jest to bardzo zmysłowy rodzaj biustonosza. Wygląda bardzo atrakcyjnie i romantycznie, lecz nie ma usztywnienia.

Typ biustonosza powinien być dobrany do możliwości sylwetki. Odpowiednio dopasowany, potrafi skutecznie uwypuklić największe jej zalety, a jednocześnie ukryć mankamenty kobiecego ciała. Nieodpowiednio dobrany typ stanika może natomiast, nie tylko źle wyglądać, ale również być mało komfortowy w użytkowaniu. Przed podjęciem decyzji o zakupie należy dokładnie zapoznać się z rodzajami biustonoszy, które w swojej ofercie mają producenci. Szerokie rozpoznanie oferty pozwala wybrać najlepszy model.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar majtek?

Dobór odpowiedniego rozmiaru majtek to nie takie proste zadanie, jak mogłoby się wydawać. Mając szerokie biodra, lepiej wybierać majtki z wysokim stanem. Jeśli zależy ci na wymodelowaniu tej części ciała, zdecyduj się na majtki modelujące. Mogą być to modele sięgające talii lub znacznie wyższe, kończące się pod samym biustem. Takie majtki sprawdzą się przede wszystkim przy bardziej dopasowanych sukienkach, a także jeansach. Przede wszystkim należy pamiętać, że kupno za małych majtek to nie jest dobry krok. Zbyt mała bielizna może podrażnić nasze okolice intymne, a co za tym idzie, możemy później zmagać się z drobnymi problemami zdrowotnymi, a to wszystko przez zły dobór majtek.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza?

Obwód pod biustem, obwód biustu i fason – trzy najważniejsze wartości, które są nam potrzebne do określenia najodpowiedniejszego rozmiaru biustonosza. Stań prosto i oddychaj swobodnie. Do mierzenia użyj miarki krawieckiej. Zmierz teraz obwód, trzymając miarkę krawiecką bezpośrednio pod biustem, dość ciasno, ale na tyle wygodnie, by móc swobodnie oddychać. Odczytaj pomiar i, jeśli to konieczne, zaokrąglij wynik w górę lub w dół, do najbliższej wielokrotności liczby pięć, np. 75, 80, 85 itd. Aby poznać rozmiar miseczki, zmierz obwód biustu. Pomiaru należy dokonać w najszerszym miejscu biustu, dość luźną miarką krawiecką tak, aby nie odkształcać ani nie ściskać piersi.Upewnij się, że miara krawiecka przebiega na tej samej wysokości przez biust i przez plecy. Odczytaj pomiar, a następnie sięgnij do tabeli rozmiarów biustonoszy, które znajdziesz na stronie producenta. Dobór odpowiedniej bielizny to dość skomplikowany proces, ale każdy powinien sobie z tym poradzić po zapoznaniu się z naszymi poradami i nie powinny się pojawiać pytania, jak dobrać bielizna damska. Najważniejsze jest to, aby na zakup bielizny poświęcić trochę więcej czasu, tak, aby mieć pewność, że będzie ona najodpowiedniejsza dla naszej figury. Pozwoli to pewnie czuć się każdego dnia, niezależnie od wykonanych wówczas czynności.