MCE – moje centrum edukacji

Edukacja na wysokim poziomie.

Na jakie zabiegi kosmetyczne warto wybrać się przed wakacjami?

Na jakie zabiegi kosmetyczne warto wybrać się przed wakacjami?

Sezon bikini zbliża się wielkimi krokami, dlatego też do tego czasu znaczna większość kobiet postanawia zrobić coś dla siebie i poprawienia swojej urody. Niezwykle dużą popularnością cieszą się zabiegi kosmetyczne bazujące na zastosowaniu kwasów owocowych AHA, mikrodermabrazja oraz peeling kawitacyjny( niw pomijając takich zabiegów jak depilacja woskiem warszawa ochota https://www.och-beauty.pl/oferta/depilacja-woskiem-warszawa-ochota/. Zastanawiasz się co łączy ze sobą wszystkie wyżej wymienione zabiegi pielęgnacyjne? Odpowiedź na to pytanie poznasz już za chwilę. Podpowiemy Ci również jakie rytuały piękna wykonasz samodzielnie w zaciszu własnego domu, których efekt przypominać będzie ten uzyskany w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Nowy sezon – nowa skóra!

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu warto jest także zadbać nie tylko o wymianę garderoby na lżejszą ale również naszą skórę, która po sezonie zimowym wymaga zastosowania szczególnej pielęgnacji, w szczególności peelingów chemicznych oraz mechanicznych. Regularne złuszczanie martwego naskórka jest niezwykle ważnym krokiem pielęgnacyjnym obejmującym zarówno obszar skóry twarzy jak i całego ciała. Czy po zimie Twoja cera jest poszarzała, pozbawiona blasku i przesuszona a dodatkowo masz problem z odstającymi suchymi skórkami? W takiej sytuacji najlepsze co możesz zrobić dla swojego wyglądu jest udanie się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego( kosmetyczka Warszawa https://www.och-beauty.pl/ ) w celu wykonania peelingu chemicznego lub mechanicznego, wszystko oczywiście zależy od typu Twojej skóry oraz problemy z jakim się zmagasz.

Pozbywając się martwego naskórka pozbywasz się jednocześnie przebarwień, zaskórników, rozszerzonych porów oraz pierwszych zmarszczek. Skóra po wykonanym zabiegu staje się promienna, świetlista i pełna zdrowego blasku, co więcej zdecydowanie lepiej radzi sobie z przyjmowaniem (wchłanianiem) składników aktywnych zawartych np. w kremach jakie stosujemy na codzień. Poniżej znajdziesz więcej informacji, które ułatwią Ci dobór właściwego zabiegu pielęgnacyjnego.

Dla kogo peelingi chemiczne?

Peelingi chemiczne, choć uznawane są za jedne z najbardziej skutecznych metod usuwania martwego naskórka to niestety nie są zabiegami przeznaczonymi dla wszystkich. Ten rodzaj sposobu złuszczania naskórka odbywa się przy użyciu substancji chemicznych, najczęściej kwasów owocowych AHA, kwasu glikolowego oraz kwasu mlekowego. Są one przeznaczone dla osób z cerą normalną, mieszaną oraz tłustą, która wymaga dogłębnego oczyszczenia i odświeżenia. To świetne rozwiązanie dla osób borykających się z przebarwieniami, zaskórnikami oraz widocznymi porami. Zabieg jest w pełni bezbolesny, polega on na nałożeniu na skórę właściwie dobranego kwasu, który usuwa się po kilku minutach poprzez zaaplikowanie neutralizatora. W celu uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów w regularnych ostępach czasowych.

Osobom posiadającym cerę suchą i wrażliwą zaleca się zastosowanie jednego z rodzajów peelingów mechanicznych, o których opowiemy już za chwilę.

Dla kogo peelingi mechaniczne?

Peelingi mechaniczne inaczej peelingi fizyczne to sposób złuszczania martwego naskórka poprzez użycie odpowiednich preparatów i urządzeń. Wyróżniamy tutaj m.in.: peelingi ziarniste, peelingi enzymatyczne, peelingi typu gommage oraz mikrodermabrazję. W tym wypadku proces usuwania naskórka odbywa się poprzez użycie fizycznej siły osoby wykonującej zabieg, w sposób zgodny ze wskazaniami oraz wyznaczonymi założeniami. Peelingi mechaniczne polecane są wszystkim, niezależnie od typu skóry.

Dla kogo peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny powszechnie nazywany kawitacją jest zabiegiem usuwania wierzchniej warstwy skóry (naskórka) przy użyciu specjalistycznego urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe. Efektem zabiegu jest dogłębne oczyszczenie skóry, usunięcie zrogowaciałego naskórka (suchych skórek), zwężenie rozszerzonych porów oraz wygładzenie nierówności powierzchni skóry.

Kawitacja wskazana jest posiadaczkom cer normalnych, suchych, tłustych oraz mieszanych, z zabiegu zrezygnować powinny natomiast osoby zmagające się z trądzikiem różowatym oraz z widocznymi teleangiektazjami (rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi) na cerze.

Domowe SPA – jak pozbyć się martwego naskórka i odżywić skórę w domu?

Właśnie wróciłaś z gabinetu kosmetycznego po zabiegu profesjonalnego złuszczania martwego naskórka a może cena takiego luksusu jest zbyt wysoka na Twoją kieszeń? O swoją skórę bez problemu zadbasz w zaciszu własnego domu, wydając przy tym niewielką sumę pieniędzy. Na początku ustalić należy typ skóry oraz problem z jakim aktualnie się zmagasz, ułatwi Ci to wybór kosmetyków pielęgnacyjnych. Nie zależnie jednak od tego czy masz cerę suchą czy tłustą pamiętać musisz o jej regularnym peelingowaniu. Zabieg ten należy wykonywać co najmniej raz w tygodniu, wykorzystując do tego celu odpowiednie kosmetyki – w polskich drogeriach znajdziesz zarówno peelingi enzymatyczne jak i te mechaniczne, możesz także skusić się na zakup szczoteczki lub specjalistycznego urządzenia oczyszczającego skórę.

Po wykonanym peelingu koniecznie wmasuj w cerę serum a następnie krem, jeśli dysponujesz większą ilością wolnego czasu zaaplikuj maskę odżywczą lub nawilżającą, która zadziała kojąco i łagodząco.