MCE – moje centrum edukacji

Edukacja na wysokim poziomie.

Jakie zabiegi na twarz wybrać w klinice medycyny estetycznej?

Pierwsza wizyta w klinice medycyny estetycznej albo na jej stronie internetowej może onieśmielić. Cennik roi się od tajemniczo brzmiących nazw, które przyprawiają o ból głowy, podobnie jak ich ceny. Wszystkie z nich potrafią czynić cuda, o ile oczywiście wykona je profesjonalista. Jakie zabiegi warto rozważyć i co oznaczają tajemnicze nazwy?

Gabinety i kliniki medycyny estetycznej wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferują szereg zabiegów, które pomogą poprawić stan skóry, włosów, zmniejszą rozstępy, zniwelują cellulit i wiele, wiele innych. Do wyboru, do koloru. 

Co można poprawić pod okiem lekarzy specjalistów?

Zabiegi medycyny estetycznej można podzielić na te skierowane na włosy, twarz, oraz ciało. Co konkretnie oferują kliniki medycyny estetycznej?

Zabiegi na twarz

  • Peelingi

Peelingi zna już chyba każdy. Enzymatyczne, grubo i drobnoziarniste. Jednak te wykonane z klinice medycyny estetycznej są idealnie dobrane do rodzaju skóry i jej potrzeb. Pomagają w leczeniu trądziku, ściągają pory, niwelują efekty starzenia. Najpopularniejsze są peelingi kwasem glikolowym i migdałowym. Są oczywiście bezbolesne, sam zabieg jest przyjemny, a zapach preparatów odprężający. Może się pojawić lekkie zaróżowienie skóry, które mija po kilku godzinach. Sam zabieg trwa około pół godziny, a cena waha się od 150 do 400 złotych. 

  • Mikrodermabrazja

Jest to zabieg polecany dla osób, którym zależy na oczyszczeniu i rozświetleniu skóry, a także na zmniejszeniu porów. Polega on na ścieraniu i zasysaniu zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, które zebrały się na skórze. Stymuluje on skórę do regeneracji, a także poprawia krążenie i dotlenia ją. Mikrodermabrazja pozwala pozbyć się przebarwień (np. Powstałych w wyniki trądziku), a także spłyca drobne zmarszczki i blizny. Zabieg trwa kilkanaście minut i kosztuje od 200 do 300 zł. 

  • Hydra facial

Jest to zabieg, podczas którego używa się specjalnej głowicy, która złuszcza naskórek, a następnie aplikuje się specjalistyczną substancję aktywną. Głowica pozwala dotrzeć substancjom aktywnym w głąb skóry. Zabieg trwa pół godziny i nie jest bolesny, nie ma też skutków ubocznych. W zależności od rodzaju zaaplikowaniu substancji cena waha się od 400 do 650 złotych. Dla najlepszych efektów należy powtórzyć zabieg kilka razy.

  • Cosmelan

Jest to idealna terapia dla osób, które chcą pozbyć się różnego pochodzenia przebarwień w mniej niż 20 dni. Jest to jeden z niewielu zabiegów, które wykonuje się w gabinecie, a następnie kontynuuje w domu. Procedura poleca na aplikacji na twarz specjalnej maski z substancjami pozwalającymi pozbyć się przebarwień. Pierwsza maska musi zostać na twarzy 5 godzin. Cena to około 1600 złotych. Dużym plusem jest szybkie pojawienie się trwałych efektów. 

Zabiegi na włosy

  1. Mezoterapia igłowa – polega ona na wstrzykiwaniu w skórę głowy małych dawek substancji leczniczych. Jest stosowana i zalecana u osób, które zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów. Na skutek ostrzykiwania skóry leczniczymi substancjami, cebulki stają się silniejsze, a włosy gęstsze. Zabieg najlepiej jest powtarzać 3 – 5 razy w odstępie miesięcznym. Cena zabiegu to około 200 – 300 złotych. 

Zabiegi na ciało

Medycyna estetyczna posiada szereg narzędzi pozwalających walczyć z pękniętymi naczynkami, znamionami, cellulitem, rozstępami, wiotkością skóry i nadmiernym owłosieniem, między innymi:

  • NNM Lipo Kontour

To inaczej zabieg polegający na rozpuszczaniu tkanki tłuszczowej, np. na biodrach, plecach, brzuchu, ramionach, podbródku, czy pośladkach. Jest to możliwe dzięki bardzo silnej substancji rozpuszczającej komórki tłuszczowe – fosfatydylocholinie. Dzięki jej działaniu już po 10 zabiegach na jedną partię ciała, można przystąpić do poprawiania kolejnej. Zabieg trwa od 30 do 45 minut, a jego cena waha się od 350 do 400 złotych.

  • EAT – Terapia Elektro – Akustyczna

Jest to technologia oparta na kombinacji fal akustycznych i elektrycznych, które równocześnie oddziałują na wyznaczony obszar tkanki poprzez specjalną głowicę. Jest to zabieg, który pomoże ujędrnić skórę, wyrównać jej powierzchnię (szczególnie po liposukcji czy lipolizie laserowej).
Każda sesja trwa naprawdę krótko, bo jedynie od 15 do 20 minut. Zaleca się, aby wykonać kilka zabiegów, by uzyskać najlepsze efekty. Cena takiego zabiegu oscyluje w granicach 200 złotych. 

  • Mezoterapia bezigłowa NNM

Jest to zabieg, dzięki któremu można wyeliminować bardzo częstą współcześnie przypadłość, jaką jest cellulit. Usuwa się go za pomocą techniki zwanej aquaforezą. Specjalne impulsy elektryczne skutecznie reaktywują procesy fizjologiczne, które są odpowiedzialne za cellulit, czyli mikrocyrkulację, drenaż limfatyczny i lepsze ukrwienie. Aquaforeza sprawia, że substancje rozprowadzają się równomiernie w tkankach. Każdy zabieg trwa od 20 do 60 minut. Aby uzyskać widoczne efekty, trzeba przygotować się na serię 8 – 10 zabiegów. Procedura nie jest bolesna. Cena waha się od 300 do 400 złotych.

Wyżej wymienione zabiegi są jednymi z najpopularniejszych wykonywanych obecnie w klinikach medycyny estetycznej w Polsce. Wybór dobrego specjalisty i sprawdzonego gabinetu zapewni nam efekty, które z pewnością przerosną oczekiwania.