MCE – moje centrum edukacji

Edukacja na wysokim poziomie.

Drewno konstrukcyjne – Budowa domu z drewna marzeniem wielu ludzi

Wybór odpowiedniej technologii domu odgrywa niezwykle duże znaczenie, jeśli w grę wchodzi zadowolenie z wykonanej pracy. O ile jeszcze kilkanaście lat temu drewno nie stanowiło zbyt często wybieranej opcji, o tyle dziś wybiera je coraz większa grupa odbiorców. Drewno konstrukcyjne jest materiałem budowlanym, jaki cieszy się bardzo dużym powodzeniem na rynku. Zalet jego zastosowania jest naprawdę bardzo dużo, a domy drewniane to wybór, obok którego na pewno nie można przejść obojętnie. Jeśli masz dylemat i zastanawiasz się jeszcze nad tym, czy warto taką opcję wybrać, to jesteśmy przekonani, że jak najbardziej tak. Poniższa zalety pozwolą Tobie dużo łatwiej ocenić, czy taka inwestycja ma sens czy też nie. Jesteś gotowy?

Zalety budowy domów drewnianych

Jeśli decydujemy się na dane rozwiązanie, to musimy poznać przede wszystkim wszystkie ich zalety, tak, aby być pewnym, że konkretne rozwiązanie jest dobrą dla nas decyzją. Oczywiście wiadomo, iż każdy ma inne oczekiwania, inne wymagania i potrzeby, stąd też trudno byłoby dogodzić absolutnie każdemu. Co więc przemawia za tym, by zdecydować się na takie, a nie na inne rozwiązanie? Z pewnością kluczowe znaczenie ma krótki czas budowy http://www.drewnokonstrukcyjnec24.pl. O ile w przypadku domu murowanego należy czekać kilka miesięcy, a nawet i lat, a do tego cała budowa uzależniona jest od samej pogody, o tyle domy drewniane wymagają naprawdę krótkiego czasu realizacji. Obiekty prefabrykowane, a więc wykonane w całości w fabryce powstają w zaledwie kilka dni, z kolei składane na placu budowy około trzech miesięcy. Jeśli jednak weźmiemy porównanie ze sobą tych dwóch rozwiązań – murowanego i drewnianego, trudno byłoby mówić w kwestii terminowości o jakichkolwiek różnicach. Co dalej? Drewno konstrukcyjne wykazuje bardzo dobrą izolacyjność cieplną. Latem w takich domach jest niezwykle chłodno, a zimą domy drewniane są bardzo ciepłe. Wszystko to powoduje, że rachunki są dużo niższe, bo koszty eksploatacji takiego budynku są znacząco ograniczone. Dużą zaletą jest na pewno i ekologiczność oraz zdrowie dla samych mieszkańców. Nie mamy tutaj produktów sztucznych, które tworzone są w fabrykach, ale dostaje się materiał budowlany, który jest w pełni naturalny. Taki dom posiada zdolność do samoregulacji wilgotności, a do tego zapewnia on odpowiedni mikroklimat, który niezwykle pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, nastawienie i na dobry sen. Czyż można więc chcieć czegoś więcej? Dużą zaletą jest na pewno i to, że takie budynki są lekkie, zdecydowanie bardziej lekkie, niż tradycyjne budownictwo. Dlaczego? Bo drewna ogranicza praktycznie do minimum wielkość fundamentów. Dużą korzyścią wyboru drewna konstrukcyjnego jest na pewno i budowa w każdych warunkach atmosferycznych. Można je stawiać i zimą, gdy na dworze jest minusowa temperatura i w pełni lata, gdy ukrop leje się z nieba. To wszystko powoduje, że czas realizacji takiego przedsięwzięcia znacząco się skraca. Warto wspomnieć i o łatwości zmian. Jeśli chcemy, bez problemu możemy postawić na  łatwą i szybką przebudowę lub rozbudowę, jeśli tylko będzie istniała taka konieczność. A dzięki mniejszej grubości ścian, można zwiększyć przestrzeń, co w porównaniu do budownictwa tradycyjnego, daje nam o 10% większej powierzchni. Jak więc widać zalet stosowania takiego rozwiązania jest wiele i jeśli mielibyśmy zastanowić się czy drewno konstrukcyjne to dobry materiał, jesteśmy przekonani, że tak.

Zobacz również:

A czy domy drewniane mają jakieś wady?

Oczywiście. Nigdy nie ma tak, że konkretne rozwiązanie jest w 100% idealne i nie ma absolutnie żadnych wad. Jeśli chodzi o drewno konstrukcyjne i domy drewniane, z pewnością tych wad jest zdecydowanie mniej. Co więc przemawia na minus takiej inwestycji? Co mogłoby wpłynąć na negatywny nasz odbiór drewnianych inwestycji? Na pewno największą z wad jest wymagające budownictwo. O ile fachowców od domów murowanych jest wielu, bo nie jest to praca nadto skomplikowana, o tyle by stworzyć dom drewniany, trzeba posiadać duże doświadczenie, odpowiednie umiejętności, a także i niezbędną wiedzę, by móc to wszystko przełożyć na praktykę http://www.drewnokonstrukcyjnec24.pl/drewno-na-dom/. Jeśli zastosowane zostaną jakiekolwiek błędy, zdecydowanie zmniejsza się komfort życia w takim miejscu, a z tego na pewno klient nie byłby zadowolony. Tak istotna jest więc tutaj precyzja, dokładność i skupianie się na najmniejszym nawet detalu i szczególe. Następną z wad, idącą de facto za tą, jest mały wybór fachowców. Z racji tego, że trzeba tutaj posiadać ogrom wiedzy i kwalifikacji, nie każdy jest w stanie takie domy drewniane wykonać, a więc jeśli chcemy wykorzystać drewno konstrukcyjne i stworzyć drewniany dom, z pewnością trudno mogłoby nam być znaleźć w odpowiednim dla nas terminie najlepszą grupę fachowców.
Jeśli domy drewniane, to na pewno jest to doskonała inwestycja w przestrzeń naszych marzeń. Idealna pod każdym względem, niosąca za sobą szereg korzyści. Czy więc i Ty chcesz na taki dom postawić?