Czym jest ubezpieczenie OCP i co daje?

Czym jest ubezpieczenie OCP i co daje? Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują swoim klientom różne formy ubezpieczeń wraz z wieloma kryteriami. Niektóre z nich to ubezpieczenia obowiązkowe, a inne nieobowiązkowe. Ubezpieczenie OCP należy do grupy ubezpieczeń nieobowiązkowych dedykowanym przewoźnikom. Wiele firm decyduje się na wykupienie takiej polisy, co jest korzystne również dla klientów przewoźnika. A więc co to jest OCP i co jest nam w stanie zapewnić?

Co to jest OCP?

Czym jest ubezpieczenie OCP i co daje?

Przewoźnicy zapewne zastanawiają się, co to jest ocp i czy warto wykupić taką polisę? Przewoźnik, posiadając taką polisę, ochrania się, przed szkodami finansowymi, które mogłyby powstać przez nierzetelne wykonanie zlecenia transportu towarów. Ubezpieczenie OCP przewoźnika https://www.human.edu.pl/czym-jest-ubezpieczenie-ocp/ stanowi także zabezpieczenie firmy transportowej przed niewykonaniem dowozu towarów, do którego może dojść wskutek zniszczenia towaru przez nieszczęśliwy wypadek czy kradzież.

Wykupując tego rodzaju ubezpieczenie, właściciel firmy transportowej może ubiegać się o odszkodowanie, przez co pokryje w całości wartość przewożonego towaru, które został utracony czy zniszczony. Inną korzyścią posiadania tej polisy jest większa pewność oraz zaufanie klientów firmy przewozowej. Mają oni wówczas gwarancję, że ich towar jest ubezpieczony, a więc nie muszą obawiać się go powierzyć danej firmie. Posiadanie takiego ubezpieczenia wiąże się więc z tym, że dana firma może uzyskać w ten sposób większą ilość zleceń.

W jaki sposób działa ubezpieczenie OCP?

Celem policy OCP jest ochrona przewoźnika, który zajmuje się transportowaniem towarów powierzonych przez klientów. Jeśli dojdzie do uszkodzenia towaru, czy z pewnych losowych przyczyn nie może on zostać dostarczony na czas, wówczas to właśnie z polisy zostanie wypłacone odszkodowanie. OCP gwarantuje ochronę ubezpieczonemu na czas transportu towaru, a więc od chwili przyjęcia go przez przewoźnika, do momentu wydania towaru odbiorcy. Polisa ta kierowana jest do wszystkich firm transportowych, które zajmują się transportem towarów na zlecenie swoich klientów.

Zobacz również:

Co gwarantuje ochrona OCP?

Wiele zależy od zapisów, jakie zostały zawarte w umowie między firmą ubezpieczeniową a przewoźnikiem. Polisa może uwzględniać ochronę towaru przed takimi niespodziewanymi zdarzeniami jak: zniszczenie czy uszkodzenie towaru przez wypadek komunikacyjny, kradzież towaru. Jeśli towar zostanie niedostarczony do punktu docelowego na czas, przez awarię pojazdu czy opóźnienia, wówczas także zostanie wypłacone odszkodowanie. Trzeba jednak pamiętać, że przewoźnik musi stosować się do wszelkich zasad bezpieczeństwa, tylko jeśli opóźnienie w dostarczeniu towaru nie jest winą firmy transportowej, wówczas zostanie wypłacone odszkodowanie. Co ważne, niektóre firmy ubezpieczeniowe pozwalają również na zabezpieczenie towaru w wypadku, kiedy towar niezostanie dostarczony z winy przewoźnika.

Ile może kosztować ubezpieczenie OCP przewoźnika?

ubezpieczenie-na-życie-online-Mińsk-MazowieckiCena ubezpieczenia OCP przewoźnika https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-ocp-przewoznika/ zależy od wielu czynników. Przede wszystkim istotny jest zakres ubezpieczenia. Składki ustalane są według konkretnych zasad wraz ustalanych z firmą transportową. Brane jest pod uwagę: rodzaje przewożonych towarów, roczne dochody firmy transportowej czy kwota, na jaką opiewa ubezpieczenie, czyli suma gwarancyjna. Cena ubezpieczenia jest więc kwestią całkowicie indywidualną i zależną od danej firmy transportowej. Cenę polisy można negocjować z firmą ubezpieczeniową.

Mniejsze firmy przewożące niezbyt cenne towary mogą liczyć na niską składkę ubezpieczenia, a duże firmy transportowe przewożące drogocenne dobra będą musiały zapłacić za polisę o wiele większą kwotę. Składka za ubezpieczenie może zostać zredukowana, jeśli przewoźnik wyraża chęć ponoszenia konsekwencji finansowanych w jakimś stopniu, kiedy towar klienta nie zostanie dostarczony na czas czy też ulegnie zniszczeniu. Wiele zależy od tego, jaki procent kwoty za szkody chce ponieść. Istotne jest to, aby firma transportowa dokładnie określiła swoje oczekiwania, jeśli chodzi o zakres ubezpieczenia. Wybór odpowiedniej polisy https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-na-zycie-i-zdrowie/minsk-mazowiecki/, która sprosta wszystkim wymaganiom, jest niezwykle ważny. Nie opłaca się wybierać najtańszej polisy, która nie pozwoli na odpowiednią ochronę, przez co przewoźnik będzie musiał liczyć się z dużymi kosztami w przypadku wypłaty odszkodowania swojemu klientowi.

Jakie są zalety z ubezpieczenia OCP?

Wykupując polisę OCP, otrzymujemy ochronę, przed niewykonaniem dowozu towarów, do którego doszło przez pewne zdarzenia losowe. Oprócz tego zabezpieczymy się przed możliwymi szkodami finansowymi powstałymi przez niewłaściwe wykonanie zlecenia transportu towaru klienta. Kolejną zaletą jest to, że istnieje możliwość uzyskania odszkodowania, które wystarczy do pokrycia całkowitej wartości przewożonych dóbr. Ponadto, stajemy się bardziej wiarygodni i profesjonalni w oczach klienta. Nie musimy obawiać się, że nasza firma poniesie znaczne straty, które narażą ją na bankructwo.

Polisa OCP ochrania na wypadek wszelkich nieprzewidzianych zdarzeń, do jakich może dojść. Z nią możemy czuć się o wiele bezpieczniej, gdyż nie będziemy musieli wypłacać odszkodowania swoim klientom z firmowym pieniędzy.