MCE – moje centrum edukacji

Edukacja na wysokim poziomie.

Co wybrać na prezent dla bliskiej osoby

 

Prezenty dla bliskich to czasem kłopotliwy temat. Jest tak z wielu powodów. Niby się kogoś zna, przecież to bliska osoba, członek rodziny lub najlepszy przyjaciel – a jednak często ma się ten dylemat i trzeba dniami i nocami zastanawiać się, jak tę osobę uszczęśliwić. Po pierwsze trzeba się zdecydować, czy w ogóle kupować prezent, czy może zrobić go własnoręcznie. Niektóre osoby (głównie babcie, ciocie i matki) są najbardziej uszczęśliwione podarunkiem nie ze sklepu z biżuterią https://www.bizuteriapiotrowski.pl, tylko własnoręcznie wykonaną laurką, namalowanym obrazkiem, wyrzeźbioną podobizną samej siebie itp. Jednak nie każdy posiada zdolności manualne i urok osobisty dziecka, poza tym nie zawsze obdarowujemy tylko babcie, ciocie i matki. Inni ludzie też mogą być godnymi naszych prezentów i dla nich raczej trzeba coś kupić niż ulepić, narysować czy wydziergać.

Nawet po podjęciu tej jakże ważnej decyzji by jednak kupić prezent, a nie robić, sprawa nie jest wcale prostsza. Rzeczy do kupienia jest mnóstwo, a co najgorsze – to niekoniecznie są rzeczy w typowym znaczeniu tego słowa. Można bowiem wykupić także różne usługi, z których nasza bliska osoba z pewnością by się ucieszyła. Może to być voucher do SPA, wejściówka do kina albo na przykład karta podarunkowa do sklepu budowlanego. Wybór jest ogromny. Jeśli jednak decydujemy się na konkretną, namacalną rzecz zamiast jakiejś usługi, może warto zastanowić się nad tym, by odwiedzić sklep z biżuterią. Można tam znaleźć kwintesencję wartości, jakie powinien nieść ze sobą akt obdarowania bliskiej osoby czymś pięknym. Biżuteria to wyraz sympatii, szacunku, uzewnętrznienie swoich uczuć (raczej tych dobrych) lub uniwersalny sposób na to, by po prostu kupić coś, gdy się nie wie, co kupić. Bowiem taki prezent zawsze się przyda.

Każdy lubi dostawać biżuterię. Kobiety standardowo są tu brane pod uwagę jako miłośniczki wszelkich ozdób, ale i mężczyźnie powinien spodobać się prezent w postaci szykownych spinek do mankietów czy – choć tu ostrożniej – kolczyka do nosa. W razie nietrafienia w gusta, osoba obdarowana zawsze może odsprzedać gdzieś otrzymaną biżuterię i zyskać nieco dodatkowej gotówki, której zawsze na coś brakuje, kiedy człowiek się nad tym zastanowi. Tak więc, cudownym sposobem, nawet źle dobrana biżuteria będzie przyjęta z otwartymi ramionami i uznana za świetny podarunek. Mimo to warto się postarać, aby wybór był jak najbardziej trafny i idąc do sklepu z biżuterią https://www.bizuteriapiotrowski.pl/bransoletki-srebrne mieć w głowie jakiś zarys, plan i koncepcję tego, co chcemy podarować bliskiej osobie.

Aby dobrze obmyślić taki podarek, należy wziąć pod uwagę charakter i zamiłowania danej osoby, jej pasje i zainteresowania, rodzaj osobowości, znak zodiaku, posturę i poglądy na życie. Aby trochę uszczegółowić, można po kolei wyjaśniać dlaczego dana cecha jest tak ważna przy wyborze biżuterii. Na przykład w kwestii charakteru można powiedzieć, że trzeba naprawdę wziąć go pod uwagę. Nie kupimy raczej wielkiej diamentowej kolii osobie nieśmiałej i skrytej, a już na pewno nie skromnej. Taki typ osobowości potrzebuje czegoś subtelnego, co nie rzuca się w oczy, ale jednak jest i sprawia radość noszącej to coś osobie. Mogą to być malutkie złote kolczyki, delikatny wisiorek z szafirem lub spinka do włosów z cyrkonią. Jeśli chodzi o zainteresowania, to także można je odzwierciedlić za pomocą podarunku tego typu. Powiedzmy, że jakiś sklep z biżuterią https://www.bizuteriapiotrowski.pl/kolczyki-srebrne może mieć w swej ofercie tematyczne zawieszki do łańcuszków – w kształcie zwierzęcia lub jakiegoś atrybutu artystycznego. Na przykład babci parającej się amatorskim połowem ryb można kupić wisiorek z zawieszką w kształcie złotej rybki – na pewno będzie zachwycona. A dziadkowi, który jest emerytowanym maszynistą można podarować sygnet w kształcie parowozu. Młoda mama ucieszy się na pewno z bransoletki z motywem stópek bobasa, a szkolna sympatia, która ma najlepsze oceny w klasie, chętnie przyjmie pozłacaną zakładkę do książki. Jak widać, możliwości jest mnóstwo i przy odpowiedniej pomocy ze strony sprzedawcy można naprawdę zaopatrzyć się w spory zapas trafionych prezentów.

To nie koniec możliwości, jakie odkrywa przed nami branża jubilerska – można bowiem zamówić jakąś biżuterię ze specjalnym grawerem, stworzonym wyłącznie dla tej jednej osoby, którą chcemy obdarować. Takiego prezentu może być trudno się pozbyć w razie kłopotów z jego akceptacją, ale z drugiej strony wyraz takiego starania i trudu oraz kosztów, jakie darczyńca poniósł, podnosi wartość prezentu w oczach beneficjenta. Sklep z biżuterią może nie przyjąć zwrotu takiej spersonalizowanej rzeczy, więc lepiej, żeby się spodobała. Ewentualnie można tak skomponować treść graweru, żeby była maksymalnie uniwersalna. Wszystko ma swoje plusy i minusy, a wybór prezentu jest zawsze rachunkiem zysków i strat. Radość obdarowanej osoby powinna znacznie przewyższać poczucie straty z powodu poniesionych kosztów i poświęconego czasu, który przecież w dzisiejszych czasach także bardzo płynnie wymieniamy na pieniądze. Jeśli tak nie jest, to trzeba się zastanowić nad innym prezentem na następną okazję.