MCE – moje centrum edukacji

Edukacja na wysokim poziomie.

Gdzie sprzedać krzesła?

Gdzie sprzedać krzesła?

Przy remoncie czy też przeprowadzce często pojawia się problem wykorzystania starych, niepotrzebnych mebli jak przykładowo kanapy, krzesła czy też stoły. Kto bowiem pragnie je wyrzucić do śmieci, gdy istnieje przynajmniej kilka możliwości ich spożytkowania? Współcześnie dostęp mamy do wielu miejsc, gdzie meble możemy oddać lub sprzedać. Spróbować możemy także swoich sił w różnych serwisach internetowych, które często za dużo wyższe ceny są w stanie odkupić chociażby nasze zużyte krzesła. Na świecie bowiem istnieje żyją tysiące ludzi, którzy po odkupieniu naszych używanych mebli będą mogli bardzo dobrze je spożytkować. Jakie więc mamy opcje, by sprzedać niepotrzebny asortyment naszego domostwa, a tym samym zarobić trochę pieniędzy?

Skupy mebli

Świetną opcją, by pozbyć się swoich zużytych mebli są wszelkiego rodzaju skupy obecne w wielu polskich miastach. Zazwyczaj zajmują się one także renowacją krzeseł i innych elementów wyposażenia domów, stąd nie musimy się martwić, jeśli przeznaczone na sprzedaż sprzęty są nieco zniszczone. Pieniądze, jakie dostać możemy w takich miejscach nie należą do największych, lecz lepsze coś niż nic, nieprawdaż? Musimy jednak pamiętać o jednej ważnej rzeczy, zanim postanowimy wybrać się do lokalnego skupu mebli. Powinniśmy załatwić transport dla naszego asortymentu. Oczywiście, w przypadku mniejszych rzeczy jak na przykład krzesła nie jest to opcja konieczna. Jednak przy zamiarze sprzedaży starego łóżka czy też szafy ciężarówka może być obligatoryjna. Wtedy też należy doliczyć dodatkowe koszty, które czasami przewyższać mogą kwotę, jaką otrzymamy za sprzedane meble. Na szczęście obecnie, dzięki gwałtownemu rozwojowi technologii, dostępne mamy przeróżne platformy internetowe, na których wystawić możemy nie tylko stare meble, lecz także inne rzeczy.

Serwisy aukcyjne

Każdy z nas z pewnością chociaż raz w życiu miał z nimi styczność. OLX, Allegro czy też inne strony internetowe pozwalają najczęściej w sposób darmowy dotrzeć do tysięcy potencjalnych klientów chcących zakupić nasz towar. Dlaczego warto z nich skorzystać? Przede wszystkim oba wspomniane wcześniej serwisy są darmowe. Zapłacić będziemy musieli jedynie w przypadku, gdy chcielibyśmy, żeby nasze ogłoszenie zostało wypromowane, a tym samym dotarło do większej ilości osób. Co więcej, cały proces stworzenia oferty jest bardzo prosty i zajmuje najczęściej maksymalnie kilka minut. Dodajemy odpowiednie zdjęcia obrazujące nasz produkt, następnie dokonujemy stosownego opisu zawierając w nim wszystkie ważne informacje i cechy przykładowo naszego krzesła, następnie podajemy dane do kontaktu i klikamy przycisk wystaw. To wszystko! Nasz przedmiot jest gotowy i widoczny przez dany okres czasu na stronie. Jaki jednak serwis aukcyjny warto wybrać?

  • Allegro – bez wątpliwości największy serwis aukcyjny w Polsce. Znaleźć na nim możemy dziesiątki tysięcy ofert od różnych sprzedawców. Dla prywatnych handlowców dostępny jest portal Allegro Lokalnie, gdzie za darmo utworzyć możemy ogłoszenie. Cały proces transakcji przeprowadzany jest z pośrednictwem bezpiecznej strony internetowej, stąd ryzyko bycia oszukanym jest znikome. Co więcej, zapewniony mamy także dostęp do szybkiego i skutecznego supportu, który pomoże rozwiązać każdy problem z platformą.
  • OLX – drugi co do wielkości portal aukcyjny w Polsce, głównie nastawiony na prywatnych sprzedawców. Znaleźć tam możemy ogłoszenia z całej Polski. Proces sprzedaży starych mebli jest podobny do uprzednio opisanego, stąd nie ma sensu są powtarzać. Jedynym problem serwisu aukcyjnego jest fakt, że transakcje nie są przeprowadzane za pośrednictwem oficjalnego serwisu, stąd ryzyko oszukania wzrasta. Jeśli jednak proces sprzedaży postanowimy załatwić przy spotkaniu z potencjalnym klientem, nie powinniśmy obawiać się kradzieży naszego asortymentu. Krzesła, stoły, łóżka – na OLX jesteśmy w stanie dosłownie sprzedać wszystko!
  • Ogłoszenia na Facebooku – opcja ta powoli staje się coraz bardziej popularna. Gigant mediów społecznościowych wprowadził opcję sprzedaży przedmiotów całkiem niedawno, lecz osiągnęła ona niemały sukces. Duże grono odbiorców, całkowita darmowość oraz łatwość stworzenia oferty to tylko niektóre zalety, które cechują Ogłoszenia na Facebooku.

Jeśli chcemy, by jak najszybciej sprzedać nasze meble, świetną opcją jest stworzenie ofert na każdym z wymienionych portali. Co jednak, jeśli nie chcemy zawracać sobie głowy takimi praktykami?

Wspomożenie ubogich

Jeśli jednak nie chcemy bawić się w sprzedawanie starych krzeseł i innych mebli, możemy niemal natychmiastowo pozbyć się ich poprzez oddanie wspomnianych przedmiotów danym organizacjom, które się tym zajmują. Najczęściej wtedy nie musimy także martwić się o transport oddawanego asortymentu, gdyż kwestia ta stoi po stronie osoby zabierającej nasze rzeczy. W ten sposób możemy zrobić dobry uczynek, a dodatkowo zwolnić miejsce w naszym domu. Na wielu wsiach raz na kilka miesięcy ogłaszane są zbliżające się takie zbiórki, natomiast w większych miastach warto skontaktować się z odpowiednią organizacją charytatywną.