MCE – moje centrum edukacji

Edukacja na wysokim poziomie.

Sardynia wakacje

Sardynia wakacje

Sardynia wakacje to marzenie wielu osób. Wiele osób myśląc o Włoszech nie wybiega nigdzie dalej. A przecież nie można zapomnieć o tym, że ciut dalej, na Morzu Śródziemnym leży Sardynia. Bajeczna wyspa, gdzie jest równie pięknie, jak we Włoszech. Wakacje w tym miejscu będą doskonałym pomysłem. Aczkolwiek, do ich planowania trzeba się naprawdę bardzo solidnie przyłożyć. Co należy wiedzieć o tym miejscu, aby móc zaplanować rajskie wakacje w klimacie Morza Śródziemnego?

Szczęśliwa wyspa

Podobno Sardynia należy do bardzo wysokiej czołówki, jeżeli chodzi o długowieczność. Można tam bez problemu spotkać dużą liczbę osób, które ukończyły już sto lat! Jak to jest możliwe? “Winnym” jest…szczęście. Tak, bowiem to właśnie na tej wyspie można znaleźć wiele szczęśliwych osób, które dzięki temu dożywają tak długiego i szlachetnego wieku.

Może winowajcą jest również…przychylność bogów. Według krążących tutaj legend, kształt wyspy wziął się od odcisku stopy samego Stwórcy. Czy to możliwe? Oczywiście, że tak. Warto więc wybrać się do miejsca, które powszechnie uważane jest za raj na ziemi. Jedno jest pewne – wakacje na Sardynii https://wakacjenasardynii.pl/ na pewno będą wspominane przez wszystkich z wielkim rozrzewnieniem. Do tego stopnia, że wszyscy będą chcieli tu wrócić jak najszybciej.

Sielsko i klimatycznie

Jeżeli chodzi o klimat, to nikogo on na pewno nie zawiedzie. Przez ponad 300 dni w roku świeci tu słońce. Nie bez kozery mówi się, że ten region Włoch należy do najcieplejszych. Przyjemny klimat jest dodatkową zachętą do tego, aby odwiedzić to sielskie miejsce, gdzie czas biegnie według swoich reguł. Zwiedzając Sardynię łatwo będzie można przekonać się, że jest to miejsce zupełnie inne.

Czas biegnie tu spokojniej. Nie m tu czegoś takiego, jak “wyścig szczurów”. Co więcej, nie ma tu nawet szans na to, aby ścigać się na ulicy. A to wszystko za sprawą tego, że uliczki są naprawdę małe.
Do tego trzeba uważać na zwierzęta, jakie często można spotkać na sardyńskich ulicach. W szczególności, jeżeli mowa jest o owcach. Obserwatorzy uważają, że tych zwierząt jest tu znacznie więcej, niż ludzi. Coś w tym faktycznie musi być. Chociaż nie są to jedyne zwierzątka, które będzie można obserwować na ulicach, a także w wielu innych miejscach.

Wypoczynek na plaży

Sardynia wakacjeNo tak, jeżeli już ktoś przyjechał na Sardynię to po to, aby odpocząć na plaży. Ze słońcem nie będzie tu problemu. Podobnie, jak z pięknymi plażami, które rozciągają się na odległość 1800 km. Dużo? Oczywiście, że tak. Dla wszystkich chętnych osób nie zabraknie tu miejsca. Zarówno, jeżeli chodzi o wielkie plaże, jak również te mniejsze, gdzie nie brakuje tajemniczych zakątków. Uwaga! Jeżeli ktoś jest miłośnikiem eksplorowania tajemniczych zakątków, to na Sardynii jest pełno takich miejsc, gdzie nie brakuje skałek, a dojście możliwe jest tylko od strony wody.

Są tu również słynne plaże, które za każdym razem cieszą się ogromną popularnością. Do takich miejsc na pewno należy La Pelosa. Wiele osób uważa, że jest to najładniejsza plaża na wyspie, która może konkurować z innymi, znanymi miejscami na świecie.

Cala Luna to idealna propozycja dla osób, które kochają się wylegiwać na piasku, jednocześnie podziwiając piękne widoki. Skalne groty, łagodne zejście do plaży, czysta woda – bajka, do której można bardzo szybko się przenieść.

Spiaggia Piscinas jest miejscem, gdzie można znaleźć bardzo charakterystyczne wydmy. Nie jest to jednak jedyne miejsce, jeżeli chodzi o sardyńskie plaże. Właściwie to każda plażą jest miejscem wyjątkowym, gdzie będzie można do woli wypoczywać.

Atrakcje dla turystów

Nie można jednak zapomnieć o tym, że na wyspie znaleźć można również wspaniałe zabytki. Skoro już ktoś pojawił się w tym raju na ziemi, to powinien poznać niezwykłe zabytki, których widok szokuje, imponuje, wzbudza podziw.

Na liście zabytków, których nie można pominąć, znajduje się średniowieczne Castelsardo. Idealna propozycja dla osób, które z wielkomiejskiego zgiełku chcą przenieść się do małych, urokliwych uliczek, gdzie kawę można wypić bez żadnego pośpiechu. Ruiny zamku, katedra i kościoły stanowią nie lada pokusę dla wszystkich turystów. Podobnie jak sklepiki, kramiki, gdzie można kupić lokalne wyroby – nie tylko, jeżeli chodzi o produkty spożywcze.

Całkiem możliwe, że osoby, które wybierają się na Sardynię, z miejsca trafią do jednego z miasteczek położonych na wybrzeżu Costa Smeralda. Nie brakuje tutaj pięknych i piaszczystych plaż. To również nie lada atrakcja dla osób, które lubią mieć pod ręką winnice. Tutejsze wyroby alkoholowe są w stanie zachwycić naprawdę sporą liczbę osób. Wszystkie miasteczka znajdują się w bliskiej odległości od siebie, dlatego jedno z nich warto wybrać na swoją bazę wypadową.

Pomiędzy Sardynią a Korsyką znaleźć można ponad 60 mniejszych wysepek. To doskonała okazja do tego, aby wybrać się w rejs pomiędzy nimi. Może nie będzie się miało okazji do tego, aby zobaczyć wszystkie La Maddalena, ale chociaż część – na pewno.
Jest również wiele innych, wyjątkowych miejsc, które warto zobaczyć na Sardynii https://wakacjenasardynii.pl/atrakcje/. W miejscu, gdzie naprawdę chce się być.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl