Klinika ortopedyczna – innowacyjne rozwiązania medyczne.

Ortopedia stanowi jedną z najważniejszych części medycyny. Jest to dziedzina, która zajmuje się przede wszystkim układem kostnym a także jego wadami rozwojowymi oraz nieprawidłowościami postawy. Klinika ortopedyczna jest miejscem profesjonalnej pomocy medycznej, gdzie kierowani są pacjenci z dysfunkcjami narządu ruchu. Dysfunkcje mogą mieć charakter wrodzony lub też nabyty.

Ortopedia, czyli niezwykle ważna gałąź medycyny.

Klinika ortopedyczna https://ortho-expert.pl ściśle łączy się z traumatologią inaczej zwaną chirurgią urazową. Obydwie dziedziny medycyny są bardzo szerokie. Warto jednak skupić się jakie schorzenia diagnozuje lekarz ortopeda? Wśród nich można wymienić:

– schorzenia kręgosłupa (zwyrodnieniowe zmiany, dyskopatie, przepukliny),

– choroba Scheuermanna, czyli jałowa martwica kręgosłupa,

– chrzęstniakowatość, czyli choroba Olliera,

– popularne wady postawy takie jak: skolioza, kifoza, lordoza,

– wady przeciążeniowe takie jak zapalenie kaletki przedrzepkowej czy też łokieć tenisisty,

– choroba Dupuytrena,

– choroba Kienbocka,

– zwyrodnienia bioder,

– nowotwory tkanki kostnej,

– zmiany zapalne kości oraz stawów,

– urazy typu złamania, skręcenia czy zwichnięcia,

– wady wrodzone (dysplazja stawu biodrowego, skręt szyi).

Dziedzina ortopedii obejmuje zarówno ortopedię dziecięcą oraz ortopedię osób dorosłych. Różnice wynikają przede wszystkim w budowie układu kostnego i chrzęstnego, które różnią się między sobą. Oferta kliniki ortopedycznej skierowana jest głównie do osób dorosłych, u których stwierdzono poważny problem związany ze schorzeniami kości.

Jakie zabiegi oferuje klinika ortopedyczna?

Podczas pierwszej wizyty lekarz ortopeda przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny z pacjentem. Warto także wspomnieć o przebytych chorobach, które mogą stanowić pewne przeciwwskazania do niektórych z zabiegów.

Klinika ortopedyczna zajmuje się chirurgicznym leczeniem narządów ruchu w zakresie kostno-stawowym. Szeroka oferta kliniki posiada różnorodne zabiegi chirurgiczne z zakresu ortopedii. Klinika ortopedyczna oferuje również  zabiegi artroskopowe stawu barkowego oraz kolanowego https://ortho-expert.pl/artroskopia-szczecin/. Zabieg artroskopii to wziernikowanie wnętrza stawu, wykonywana zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym lub też ogólnym.

W zakresie stopy klinika oferuje leczenie:

– halluksów,

– palca młoteczkowatego,

– palucha sztywniejącego.

Kończyna dolna:

– artroskopia stawu kolanowego,

– usunięcie torbieli Bakera,

– usunięcie kaletki przedrzepkowej,

– usunięcie łąkotki.

Zabiegi w obrębie miednicy i biodra:

– endoproteza stawu biodrowego,

– artroskopia stawu biodrowego.

Zabiegi ortopedyczne obręczy barkowej:

– endoproteza stawu barkowego,

– artroskopia stawu barkowego.

Kończyna górna:

– leczenie złamania kończyny górnej,

– palec Malletta,

– usunięcie torbieli galaretowate pochewki ręki,

– zespolenie obojczyka.

Różnorodność zabiegów ortopedycznych pozwala na udzielenie profesjonalnej pomocy medycznej każdemu pacjentowi. W naszej klinice ortopedycznej posiadamy najnowocześniejsze metody obrazowania i diagnostyki. Dzięki temu wyróżniamy się szybkością i niezwykłą dokładnością w procesie leczenia schorzeń ortopedycznych.

Najbardziej popularne metody leczenia stosowane w ortopedii to niesteroidowe leki przeciwzapalne, fizjoterapia np. masaże, prądy, elektroterapia, metody zachowawcze jak np. unieruchomienie kończyny lub w poważniejszych przypadkach operacja chirurgiczna.

Kiedy zgłosić się do kliniki ortopedycznej.

Do profesjonalnej kliniki ortopedycznej Ortho Expert warto się zgłosić w momencie wystąpienia uciążliwych objawów. Pierwszą grupą schorzeń i nieprawidłowości stanowi proces leczenia stanów pourazowych takich jak: przykurcze, ograniczenia ruchomości a także deformacje i skrócenia kości. Te ostatnie powstałe zazwyczaj w czasie złamań lub urazów wielonarządowych wymagają czasem interwencji chirurgicznej. Tak dzieje się w przypadku zrostów kości długich ze znacznym ich skróceniem, rotacją, skrzywieniem osi długiej czy też ograniczeniem ruchomości stawów. Czasem jednak wystarczy wyłącznie włączenie leczenia zachowawczego. W takiej sytuacji lekarz ortopeda opracowuje kompleksowe zajęcia rehabilitacyjne a także dobiera odpowiednie wkładki do obuwia czy też specjalistycznej podkładki na siedzenia.

Drugą, największą co liczebności występowania objawów u osób dorosłych stanowią zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lub w obrębie dużych stawów. Do najczęstszych objawów, z którymi pacjenci zgłaszają się do kliniki ortopedycznej są:

– duża bolesność,

– ograniczenie ruchomości,

– rwa kulszowa,

– zespoły korzeniowe,

– niedowład kończyn.

Część z nich kwalifikuje się przemyślanej rehabilitacji, jednak niektóre wymagają zakwalifikowania pacjenta do zabiegu chirurgicznego. Nie ważne czy pacjent uległ wypadkowi, czy też ma wrodzoną wadę rozwojową układu kostnego. Każdy pacjent zasługuje na indywidualne podejście i profesjonalną opiekę.

Klinika ortopedii to miejsce, gdzie pacjenci zyskują dostęp do profesjonalnej opieki medycznej. Wykwalifikowani lekarze a także szeroka oferta ortopedyczno-chirurgiczna pozwala na skuteczne i szybkie wyleczenie praktycznie każdego schorzenia.

Ortho Expert ortopeda
ul, Jagiellońska 87b