mieszkania na sprzedaż

Usamodzielnij się – przejrzyj mieszkania na sprzedaż!

Socjologowie alarmują: coraz więcej młodych ludzi, tzw. millenialsów, wybiera mieszkanie z rodzicami. Nie chcą oni przejść w dorosłe życie, nie chcą odciąć pępowiny. Często twierdzą, że trudna sytuacja na rynku ich do tego zmusza. Oczywiście kiedyś wielką popularnością cieszyły się rodziny wielopokoleniowe, które mieszkały w dużych domach. Miały one swoje zalety, ogromne wsparcie, które płynęło z góry i sprawiało, że wszyscy czuli się ważni i potrzebni. W chorobie zawsze nas ktoś odwiedzał, dziadkowie i wujkowie wspólnie wychowywali pociechy, tworzyła się mała, kochająca społeczność.

To ma sens, kiedy faktycznie dom jest ogromny i dla każdego można wydzielić choćby małe mieszkanko. Gorzej, jeśli żyjemy w miejscu, w którym przestajemy się mieścić. Pół biedy, że kiedy byliśmy dziećmi, to jeszcze dawało się jakoś obronić. Później pojawia się partner, następnie dzieci i nagle miejsca robi się bardzo mało. A problemem jest jeszcze to, że wielu młodych millenialsów ani myśli szukać mieszkania na sprzedaż http://inhouse.szczecin.pl. Dlaczego? Bo nie dojrzeli do dorosłości. Ciągle oczekują, że mama im ugotuje, wypierze i posprząta. Mama ma tymczasem już koło sześćdziesięciu lat i nie może wiecznie usługiwać dorosłemu dziecku. Kiedy mamy świadomość tego, że takie zachowanie jest toksyczne, decydujemy się znaleźć mieszkania na sprzedaż i wybrać dla siebie miejsce, w którym będziemy czuli się dobrze.

mieszkania na sprzedaż

Oczywiście ktoś powie zaraz, że ceny takich mieszkań są wysokie i lepiej żyje się tam, gdzie rachunki można rozłożyć pomiędzy konkretnych członków rodziny. Ma to sens, ale ponownie, w dużym domu. Kiedy dopłacamy do prądu na pięćdziesięciu metrach kwadratowych, to cały ten proceder i tak nie ma sensu. Czasami trzeba zrobić krok do przodu. To prawda, że mieszkania na sprzedaż tanie nie są, ale nie kupujemy przecież drewnianego domku na drzewie, tylko porządne M4. Siłą rzeczy będą wiązały się z tym koszty, ale będzie to godna inicjatywa i inwestycja na przyszłość nie tylko naszą, ale również naszych dzieci.

Kiedy przeglądamy mieszkania na sprzedaż robimy to przede wszystkim po to, by odciążyć naszych rodziców i zacząć życie na własny rachunek. Często wiąże się to z koniecznością wzięcia kredytu hipotecznego. Niektórych przeraża konieczność bycia zależnym od banku. Ale czy już się tak nie dzieje? To w bankach trzymamy nasze oszczędności, to banki udzielają nam pożyczek, to banki tworzą dla nas jako taką strukturę. Nie ma się co krzywić, bo teraz wielu ludzi ma kredyty hipoteczne i powoli je sobie spłaca. Oczywiście można zbierać pieniądze przez dwadzieścia lat, ale co się stanie, jeśli się okaże, że za dwadzieścia lat nie są one już tyle warte, co kiedyś? Bank daje pewność, że spokojnie spłacimy należność.

Wyszukiwanie mieszkania na sprzedaż wiąże się oczywiście z pewnymi trudnościami. Musimy przecież dokładnie określić, gdzie chcemy mieszkać, oglądać apartamenty, wybierać pomiędzy nimi. Nie jest to wcale takie proste, dlatego warto mieć przy sobie kogoś, kto zna się na rzeczy. Będziemy wtedy wiedzieli, czy mieszkanie przypadkiem nie nadaje się do remontu.

Porzucenie rodzinnego gniazda faktycznie brzmi jak coś stresującego. Wyobraźmy sobie jednak sytuację, w której zostajemy z rodzicami w niewielkim metrażu. Jak mamy zamiar to wszystko pogodzić? To oczywiste, że będziemy wtrącać się nawzajem w swoje sprawy, kłócić się, polegać na sobie aż za bardzo. Są momenty, w których po prostu trzeba dorosnąć i ruszyć z miejsca. To nie jest tak, że w ten sposób odcinamy się od korzeni, przesadzamy się najzwyczajniej w świecie w inne miejsce. Przyniesie to ulgę zarówno nam, jak i naszym rodzicom. Bronienie się, że będzie to dla nich trudne, jest oszukiwaniem siebie samych. Powszechnie wiadomo, że pary które poszukały mieszkania na sprzedaż i zakupiły sobie jedno, o wiele lepiej radzą sobie ze stresem. Są odpowiedzialni za swoje życie, sami muszą zajmować się rachunkami, muszą dokładnie określić, jak i gdzie chcą pracować. Nie ma już nikogo, kto weźmie ich pod swoje skrzydła. Kiedy jesteśmy panami własnego losu, decydujemy o naprawdę wielu rzeczach. Właśnie dlatego wyszukiwanie mieszkania na sprzedaż jest tak istotne z punktu widzenia dorosłości. Tu nie chodzi o to, czego nie zrobimy, ale o to, co zrobić musimy. Dojrzałość wymaga od nas jednak tego, byśmy pępowinę odcięli. Tylko w ten sposób zapanujemy nad własnym życiem.

A mieszkania na sprzedaż? Wybór jest przecież ogromny! Możemy wybrać małe lub duże, w zależności od naszych potrzeb. Możemy wybrać takie, które znajduje się w centrum, wtedy nie będziemy mieli problemu z dojeżdżaniem do pracy. A jeśli marzy się nam większy metraż za tę samą cenę, wybierzmy coś w pobliżu obrzeży miasta. Teraz są one rozbudowywane, toteż nie musimy się martwić, że do sklepu będziemy musieli dojeżdżać całymi godzinami. Rzecz tkwi tylko w tym, że potrzebujemy podjąć dojrzałą decyzję. Damy tym samym przykład naszym dzieciom. I kto wie? Może pewnego dnia zbudujemy dom, a tam będziemy mogli założyć wielopokoleniowe środowisko. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas!